سامانه ثبت نام

ایران در آستانه اخراج از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا قرار دارد

13 شهریور 1395

 

واحد خبری همایش بین المللی ریاضی اعلام میدارد: رئیس انجمن ریاضی ایران، این انجمن را در آستانه اخراج از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا به دلیل عدم پرداخت حق عضویت دانست.دکتر محمدعلی دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه انجمن ریاضی ایران در اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا از ماکزیمم پنج رتبه چهار را دارا است و در صورت صعود به رتبه پنجم به جمع کشورهای برتر در این حوزه می‌رسیم، اظهار کرد: حق عضویت در این اتحادیه سالیانه 11 هزار یورو است که متاسفانه ایران طی سه سال اخیر هیچ هزینه‌ای بابت حق عضویت به این اتحادیه پرداخت نکرده است.

رئیس انجمن ریاضی ایران افزود: این مساله موجب شده کشور ما در آستانه اخراج از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا قرار گیرد که در صورت اخراج باید تمام فعالیت‌های خود را از صفر شروع کنیم و همچنین ارتباطات و مناسبات ما نیز با کشورهای پیشرفته در این حوزه قطع می‌شود.

وی ادامه داد: در این راستا به سازمان برنامه و بودجه، وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کردیم اما هیچ کدام از این نهادها به دلیل کمبود بودجه حق عضویت ما را بر عهده نگرفتند، البته در سالهای قبل هم حمایت کاملی از ما برای پوشش‌دهی برنامه‌ها صورت نگرفته بود.

دهقانی تصریح کرد: از سوی دیگر هزینه‌های انجمن سالانه بین 250 تا 300 میلیون تومان است این در حالیست که درآمد انجمن تنها از طریق حق عضویت اعضا آن هم در حدود 60 تا 70 میلیون تومان تامین می‌شود.

رئیس انجمن ریاضی ایران با بیان اینکه با هزینه کم مسابقاتی در سطح بالا و معتبر برگزار می‌کنیم، گفت: دانشگاه‌های بزرگ دنیا از مدال‌آوران ما با عزت دعوت می‌کنند این درحالیست که در کشور ما به این نخبگان اهمیت چندانی داده نمی‌شود به گونه‌ای که 20 سال پیش به مدال‌آوران مسابقه ریاضی 5 سکه تمام جایزه داده می‌شد اما این جایزه هم‌اکنون به 500 تا 600 هزار تومان رسیده است.وی با اشاره به اعطای بزرگترین جایزه ریاضی به مریم میرزاخانی و بهترین جایزه اتحادیه اروپا به سارا زاهدی، بر ضرورت حمایت جدی از نخبگان و نابغه‌های ریاضی برای جلوگیری از بروز مساله فرار مغزها تاکید کرد.

دهقانی همچنین به برگزاری کنفرانسی مشترک با اتحادیه اروپا و حوزه قفقاز ( ترکیه، ارمنستان، گرجستان و روسیه) با حضور حدود 75 نفر از ایران اشاره کرد و گفت: قرار بود این کنفرانس اوایل شهریور ماه در ترکیه برگزار شود اما به دلیل مسائل ترکیه برگزاری این کنفرانس به سال آینده موکول شد.وی افزود: به احتمال زیاد دانشگاه تبریز در دور بعدی این کنفرانس در سال 2018 میزبانی را بر عهده بگیرد.

 

برگزاري همايش‌ بین المللی ریاضی ، روح جديدي در كالبد پژوهشي جامعه ریاضی كشور به ويژه پژوهشگران عزیز مي‌دمد. ضمن دعوت از همه اعضاي محترم علمي و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به شركت فعال در همايش بین المللی ریاضی، درخواست مي‌شود با ارايه پيشنهادات وارسال مقالات سازند‌ه‌ي خود، كميته‌هاي علمي و اجرايي را در برگزاري هر چه بهتر همايش ریاضی ياري نمايند. همایش بین المللی ریاضی در سال 95 در تهران برگزار می گردد. پژوهشگران گرامی ،جهت آشنایی با اهداف همایش بین المللی ریاضی کلیک نمایید.

 

 

برچسب ها : ، کنگره ریاضی ، کنفرانس ریاضی، همایش بین المللی ریاضی 95 ، همایش ریاضی، همایش بین المللی ریاضی 95 ، همایش ، کنگره ریاضی ، کنفرانس ریاضی، عمل ، میدان ، اعداد ، اعداد طبیعی ، اعداد حسابی ، گروه ، اعداد صحیح ، اعداد گویا ، اعداد گنگ ، اعداد اول ، اعداد اعشاری ، اعداد مرکب ، اعداد حقیقی ، اعداد جبری ، عدد پی ، مثلثات ، تغییر ، آنالیز تابعی ، آنالیز ریاضی

 


926
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی و معنوی

دانشگاه اصفهان

تماس با ما

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش