سامانه ثبت نام

كشف راه‌ حل مكعب روبيك

7 شهریور 1395

دبیرخانه همایش بین المللی ریاضی اعلام می دارد :

راسخون:دانشمندان پس از صرف سال‌ها زمان در نهايت توانستند عدد نهايي پازل مكعب روبيك را كشف كنند ؛ عددي كه تعداد حركات كافي براي حل اين پازل را بيان مي‌كند.جهان با نفسي حبس شده براي سه دهه در انتظار چنين روزي بود، روزي كه در نهايت گروهي از مهندسان، دانشگاهيان و شيفتگان رياضي بتوانند عددي را كشف كنند كه زندگي، جهان و مهم‌تر از همه راه حل مكعب روبيك را توضيح دهد.اين رقم عدد 20 است، حداكثر تعداد حركاتي كه براي حل كردن اين پازل به آن نياز است. كشف و حل اين عدد جادويي 35 واحد پردازشگر و سال‌ها زمان و انرژي انساني را صرف كرده است.

به دليل 42,252,003,274,489,856,000 موقعيت حركتي ممكني كه در مكعب‌هاي روبيك وجود دارد، رايانه‌ها در نهايت توانستند اين الگوريتم جادويي را شكسته و آن را حل كنند.پژوهشگران ابتدا تمامي حركات ممكن روي اين مكعب را كنار يكديگر قرار دادند؛ سپس با حذف تعدادي از موقعيت‌هاي حركتي متقارن حركات ممكن و كاربردي را به جا گذاشتند.

بر اساس گزارش پاپ ساينس، سپس پژوهشگران با كمك الگوريتم‌هاي رايانه‌اي موفق به حل كردن تمامي موقعيت‌هاي حركتي ممكن در اين پازل شدند. عدد 20 به مدت يك دهه آستانه پايين محدوديت حركت‌هاي ممكن در پازل مكعب روبيك بوده است؛ اما دانشمندان در نهايت توانستند آن را به عنوان مرز بالاي محدوديت عدد قطعي اين پازل اعلام كنند.

 

 

همایش تجلی تلاش یک جامعه برای برقراری ارتباط میان اعضای جامعه در جهت تبادل اندیشه و اشتراک دانش ، ارائه یافته ها و نظریه های جدید و نهایتا کمک به رشد دانش و رسیدن به خرد جمعی است .با برگزاری همایش بین المللی ریاضی ، شرایط و فضایی به وجود می آید که صاحبان اندیشه ها و ارائه دهندگان یافته های نو در یک فرصت مناسب به طرح مسائل بپردازند و واکنش جامعه را دریافت کنند . دبیرخانه همایش بین المللی ریاضی «توسعه داتیس ».همایش بین المللی ریاضی در سال 95 در تهران برگزار می گردد.برای آشنایی با اهداف برگزاری همایش بین المللی ریاضی کلیک نمایید.

 

 

برچسب ها : حساب ، حسابان ، سیستمهای دینامیکی ، حساب برداری ، پایه ، اعداد اصلی ، بینهایت ، همایش بین المللی ریاضی ، همایش ریاضی 95 ، ریاضیات، کنگره ریاضی ، کنفرانس ریاضی، همایش بین المللی ریاضی 95 ، همایش

 

 


1103
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی و معنوی

دانشگاه اصفهان

تماس با ما

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش