سامانه ثبت نام

دانشگاه ها مناسب ترین مکان برای تحقق برنامه های اقتصادی است

10 فروردین 1395

 

محمد جعفر صدیق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: دانشگاه ها به سبب اینکه بخش های تحقیقات و آموزش دارند؛ یکی از پرکارترین واحدهایی هستند که می توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر باشند.
وی گفت: یکی از کارایی های دانشگاه ها و مراکز علمی کشور این است که می توانند به چگونگی برنامه هایی که منجر به تحقق اقتصاد مقاومتی می شود را ترسیم کنند.
مشاور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در امور اقتصاد مقاومتی افزود: متاسفانه هم اکنون یک برنامه واحدی در زمینه اقتصاد مقاومتی وجود ندارد و بر همین اساس نیز مراکز علمی کشور رشد یکسانی در این زمینه ندارند.
وی ادامه داد: این امر به سبب این است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه مشخصی در این زمینه نداشته است و دانشگاه ها به صورت مستقل عمل می کنند.
صدیق خاطرنشان کرد: معتقدم باید در سال جدید وزارت علوم در جلسه هیات های امنای دانشگاه های سرتاسر کشور این مساله را مطرح کرده و با اعلام خط و مشی در به نتیجه رساندن اقتصاد مقاومتی در مراکز علمی کمک کند.
وی در ادامه اظهار داشت: کمک به تحقق سامانه خلاقیت و نوآوری ملی، تبدیل دانشگاه ها به مراکز علمی کارآفرین، ایجاد دوره های بین المللی دانشگاه ها و افزایش راندمان در آموزش عالی از جمله برنامه های وزارت علوم در این زمینه به شمار می رود.
صدیق گفت: منظور از تبدیل کردن دانشگاه ها به مراکز علمی کارآفرین این است که دانشجویان فقط منتظر شغل نباشند و دانشگاه ها افراد خلاق و کارآفرین را شناسایی و آنان را حمایت کنند.
وی تصریح کرد: همچنین منظور از بین المللی سازی دانشگاه ها، جذب دانشجویان خارجی است، چرا که علاوه بر ارزآوری می تواند به جوانان ملل مختلف اهداف مقدس نظام را تبیین و آنان را به عنوان سفرای فرهنگی به کشورهایشان فرستاد.
مشاور وزیر علوم در امور اقتصاد مقاومتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی گفت: اگر نسل جوان را تجهیز و به نسل ثروت آفرین تبدیل کنیم به طور حتم می توان به اهداف سند چشم انداز توسعه دست یافت.
سال 95 به عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری شده است.

منبع:ایرنا


1138
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی و معنوی

دانشگاه اصفهان

تماس با ما

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش