سامانه ثبت نام

خانه ریاضیات کرمانشاه افتتاح می‌شود

23 دی 1394

خانه ریاضیات کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال به صورت رسمی در شهر کرمانشاه افتتاح خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر مهرداد احمدزاده رییس هیات امنای خانه ریاضیات کرمانشاه در جلسه هیات امنای این خانه، همگانی کردن ریاضیات را از اهداف تشکیل خانه ریاضیات برشمرد و گفت: این ارگان غیرانتفاعی است و هیچ درآمدی نخواهد داشت.

 

احمدزاده افزود: هدف از تشکیل خانه ریاضیات در شهر کرمانشاه اعتلای ریاضیات با نمود کشوری و جهانی در استان است.

 

عضو هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه رازی گفت: ریاضیات تنها به آموزش‌های مدارس خلاصه نمی‌شود و این علم می‌تواند با صنعت هم ارتباط داشته باشد و خانه ریاضیات مکانی برای فعالیت علاقمندان به این رشته است.

 

فضل‌الله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز در این نشست گفت: همانگونه که شهدای گرانقدر و جوانان دیروز در دوران دفاع مقدس حماسه آفریدند و شهادت و مقاومت آنها باعث امنیت و آرامش جامعه شد، امروز هم عالمان ما در عرصه‌های مختلف در تداوم راه آنها حرکت می‌کنند.

 

وی بر اهمیت توجه به ایجاد مراکز علمی برای دستیابی به توسعه‌ کشور تأکید کرد و گفت: ایجاد مراکز علمی همچون خانه ریاضیات باید مبنای علمی داشته است.

 

رنجبر با اعلام آمادگی برای حمایت و استقبال از انسجام‌بخشی به فعالیت‌های علمی در کرمانشاه،‌ گفت: ادارات و مسئولان نیز باید با دید مثبت به اینگونه حرکت‌ها نگاه کرده و فضا را برای جوانان فراهم کنند.

 

سیداحسان معراجی معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت فعالیت تشکل‌های علمی همچون خانه ریاضیات، از ارائه پیشنهاد ایجاد رصدخانه در شهر کرمانشاه به شهردار خبر داد.

 

وی افزود: با توجه به نظر مساعد شهردار کرمانشاه در مورد حرکت‌های علمی، این موضوع پس از تصویب شهردار به شورای اسلامی شهر نیز ارائه می‌شود.

منبع:ایسنا


1398
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی و معنوی

دانشگاه اصفهان

تماس با ما

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش