سامانه ثبت نام

گسترش فعالیت های پژوهشی و تربیت دانشجویان پسا دکتری در رشته ریاضی

2 آذر 1394

به گزارش گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی رجبعلی پور گفت:اعطای این کرسی پژوهشی در راستای توسعه پژوهش و تحقیقات رشته ریاضی در کشور تاثیرات خوبی را داشته است به طوری که پس از اعطای این کرسی پژوهشی علاوه بر انجام فعالیت های تحقیقاتی در این رشته دو دانشجوی پسا دکتری را حمایت کردم.
وی افزود: همچنین از طریق منابع مالی این کرسی از دکتر نصرالله اعتمادی که از اساتید برجسته و پیشکسوت ریاضی در خارج از کشور است دعوت به همکاری شد، وی برای تربیت دانشجویان و ارتقای سطح علمی آنها برای مدتی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی ماهان مشغول تدریس می شود.
عضو فرهنگستان علوم با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی محققان خوبی در رشته ریاضی تربیت شدند، گفت: بعد از انقلاب اسلامی با راه اندازی مقطع دکتری در این رشته سطح فعالیت های علمی این حوزه ارتقاء یافت، در واقع حضور نیروی جوان، محرک و تشویقی برای انجام بیشتر فعالیت های علمی و تحقیقاتی شد.
رجبعلی پور در ادامه اظهار کرد: در رشته ریاضی ایران جایگاه خوبی را در منطقه دارا است اما نسبت به کشورهای پیشرفته عقب تر هستیم که این مسئله با توجه به امکاناتی که آنها دارند عادی است، در کشور ما مقررات اداری دست و پا گیر هستند که از طریق فرهنگستان علوم و انجمن ریاضی پیشنهاداتی در این‏باره به وزارت علوم داده شد.
دارنده کرسی پژوهشی حوزه ریاضی از صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی تصریح کرد: کرسی پژوهشی در حمایت از پژوهش های کاربردی، نظریه پردازی در حوزه های بنیادی، کمک به ایجاد محیط های علمی پویا، کمک به توسعه فعالیت های پژوهشی گروهی در کشور و بهره برداری موثر از ظرفیت بالقوه علمی اساتید بسیار تاثیرگذار است، بنابراین با اعطای کرسی به محققان برجسته هر رشته زمینه برای پیشرفت و رسیدن به فناوری های پیشرفته فراهم می شود.

منبع:ایرنا


1182
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
حامیان علمی و معنوی

دانشگاه اصفهان

تماس با ما

02133699094

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش